פעילות העמותה

גילוי מוקדם של מחלת הנמ"ג מאפשר שימור חלק ניכר מהראייה.  זהו גורם בעל חשיבות עליונה לאיכות חיי אנשים מבוגרים רבים מאד (כ 190,000) ובני משפחותיהם. אבל אין מודעות לנושא ורבים נפגעים.

מטרתה החשובה ביותר של העמותה הוא להפיץ בציבור הרחב את הידע בדבר קיום המחלה, כך שאנשים יוכלו להיבדק ולהתמודד עם המחלה בשלבים ראשונים.

· ליקוט ידע רפואי על המחלה, הטיפולים והמחקרים הרפואיים.

· ריכוז מידע שמושי על מקורות הסיוע וזמינותו.

· הפצת הידע והמידע השמושי לחברינו באמצעות:

אתר זה, ה'קו הפתוח', בטאוננו "במבט חד" (המתורגמים לרוסית, אנגלית וערבית ובקלטות-שמע בעברית),קבוצות תמיכה, חומרי הסברה, כנסים וימי עיון ולפי בקשה ישירה לחולים, קהלי יעד שבקבוצות הסיכון, לאנשי מקצוע ולציבור הרחב.

· הקמה והפעלה של קבוצות התמודדות ותמיכה בפריסה ארצית באמצעות מנחים מקצועיים ומרצים,לסיוע לחולי נמ"ג, כדי שיוכלו להתמודד עם המחלה ומגבלותיה ולקבל מידע עדכני על אפשרויות השיקום השונות.

· דאגה להסדרים עם ספקים של עזרי ראיה לקוייה ומפיצים של תוסף מזון (כולל קופו"ח) למבחר מגוון וזמין ובמחירים סבירים.

· דאגה להוראה ותרגול של ראייה היקפית בשיתוף המכונים לאבחון ראייה לקויה

· קיים מעקב תמידי אחר בצוע חוק בריאות חובה באמצעות קופו"ח בכלל זה מתן זריקות תוך עינייות במסגרת "קו שני", בד בבד עם פעילות להכללת טיפולים נוספים ב"סל הבריאות".

· העמותה פתחה שעריה גם לצעירים החולים בניוון מרכז הראייה (שאינו תוצאת גיל) אך תופעותיו דומות או זהות למחלת הנמ"ג,ומאפשרת להם קיום מגזר ייחודי במסגרתה