ניסוי השוואה בין אבסטין ללוסנטיס

 

 

ניסוי השוואה בין אבסטין ללוסנטיס

NEI מכריזה שרישום החולים לניסוי השוואה של אבסטין ולוסנטיס החל

בדילמה המיוחדת כל כך של אבסטין לעומת לוסנטיס , נראה שיש כמה תשובות באופק, תודות להכרזה על ניסויים קליניים רנדומליים המשווים בין הטיפולים.

בסוף פברואר ה- National Eye Institute של ארה"ב הודיעה סוף כל סוף שהחלו ברישום חולים לצורך ניסוי ההשוואה של  טיפולי הנמ"ג.

עם 47 מרכזי לימוד ברחבי ארה"ב, המחקר ישווה בין לוסנטיס לאבסטין "ראש-בראש" בטיפול בנמ"ג רטוב, תוצאות ראשונות בתחילת 2011. ניסוי הלוסנטיס-אבסטין יקבע את הבטיחות היחסית והיעילות של טיפול בנמ"ג רטוב ב- 1,200 חולים שיטופלו באחד מהם.

  • ·        הזרקות לוסנטיס בלו"ז קבוע של פעם ב-4 שבועות במשך שנה, כאשר החולה מוקצה רנדומלית בשנה השניה לאחת משניים: המשך הזרקות לוסנטיס פעם ב-4 שבועות או לוח הזרקות שונה בהתחשב בתגובתו של החולה לטיפול.
  • ·        הזרקות אבסטין בלו"ז קבוע של פעם ב-4 שבועות במשך שנה, כאשר החולה מוקצה רנדומלית בשנה השניה לאחת משניים: המשך הזרקות אבסטין פעם ב-4 שבועות או לוח הזרקות שונה בהתחשב בתגובתו של החולה לטיפול.
  • ·        הזרקות לוסנטיס לפי לו"ז משתנה.
  • ·        הזרקות אבסטין לפי לו"ז משתנה.

התוצאה הראשונית של המדידה תהיה שינוי בחדות הראיה. התוצאה השניה של המדידה תכלול מספר טיפולים, שינויים אנטומיים ברשתית, מאורעות נגדיים ומחיר. מידע נוסף על ניסויים אלה נמצא ב-

http://www.nei.nih.gov/news/pressreleases/022208.asp.